ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΑΓΙΑΣΜΟΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Βρισκόμαστε  στην ευχάριστη θέση να ενημερώσουμε τους γονείς  και κηδεμόνες όλων των μαθητών του 21ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας ότι την Τετάρτη,13/1/2016,και ώρα 8:10΄π.μ. θα γίνει Αγιασμός στο σχολείο μας(μετά την αποπεράτωση των εργασιών) και βράβευση μαθητών που Αρίστευσαν στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Φυσικής που πραγματοποιήθηκε από το Πανεπιστήμιο Αθηνών κατά το σχολικό έτος 2015.

Στον Αγιασμό θα μας τιμήσουν με την παρουσίαση τους,η Δήμαρχος Καβάλας  κ. Δήμητρα Τσανάκα, ο Αντιδήμαρχος τεχνικών υπηρεσιών κ.Φιλλιπίδης Φίλιππας, ο πρόεδρος της Α/θμιας σχολικής επιτροπής κ. Τζατζάρης Θεόδωρος και ο Διευθυντής της Α/θμιας Εκπ/σης Καβάλας κ. Κουράκος  Γεώργιος.

Όσοι γονείς ή κηδεμόνες θέλουν μπορούν να παρευρηθούν στον Αγιασμό που θα γίνει στην αυλή του σχολείου στις 8:10΄π.μ.

Ο Δ/ντής του Σχολείου

Κων/νος  Γκράνας